Városlista
2026. január 7, szerda - Attila

Hírek

2016. December 14. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Hó, eső, ónos eső is várható

Hó, eső, ónos eső is várható

Nyugaton eső, keleten havazás várható szerdán, hét megyére és a fővárosra az ónos eső veszélye miatt adott ki figyelmeztetést a meteorológiai szolgálat.

Az MTI-hez kedden eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: szerdán a hajnali, reggeli órákban északnyugat felől csapadékzóna érkezik, amely napközben délkelet felé halad. Délnyugatra eső, keletre-északkeletre inkább hó valószínű, de jelentős mennyiség nem várható.

A fővárosra, Pest, Bács-Kiskun, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom és Tolna megyére az ónos eső veszélye miatt adott ki elsőfokú figyelmeztetést szerdára a meteorológiai szolgálat.

Az előrejelzés szerint szerdán a legalacsonyabb hőmérséklet többnyire mínusz 8 és mínusz 2 Celsius-fok között alakul, de keleten, főként a Nyírségben mínusz 10 fok alá is hűlhet a levegő. A legmagasabb nappali hőmérséklet mínusz 2 és plusz 3 fok között valószínű.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.

2026. Január 07. 07:50, szerda | Belföld

Havazás - Meteorológia: keleten várható jelentős havazás

Szerdán keleten várható jelentős havazás, csütörtök reggelig további 10-20 centiméter friss hó várható, ezért a HungaroMet Zrt. szerdára több keleti vármegyére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki.

2026. Január 06. 07:20, kedd | Belföld

NAV: januártól számos kedvező adóügyi változás lépett életbe

Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes körbe, és emelkedett a családi adókedvezmény összege.