Hírek
2011. Április 21. 14:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: Kaposszekcsői Közösségi Ház
Hogy mondja a költő? Hogy mondom én?
Érdeklődő gyerekek és felnőttek részvételével rendezték meg április 19-én Kaposszekcsőn, a Közösségi Házban Markovits Magdolna Így mondja a költő, így mondom én című előadását a költői nyelv és a köznyelv közötti eltérése
Az előadó Nagy László Adjon az Isten című versével kezdte mondandóját, ezzel illusztrálva a köznyelv és a költői nyelv közötti különbségeket. Kitért atöbbféle költői képre, majd zárásként azonos témájú - az évszakokkal és a szerelemmel kapcsolatos - verseket idézett különböző korokban élt költőktől nagyon jól szemléltetve így a stílusok sokféleségét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 09:25, péntek | Helyi
A dombóvári rendőrök a lakosság segítségét kérik
A Dombóvári Rendőrkapitányságon a 17030/157/168/2026. körözési számon eljárást folytatnak Kovács Martin eltűnése kapcsán.
2026. Július 23. 09:59, csütörtök | Helyi
Aktuális állásajánlatok Dombóváron és környékén
Ha állást keresel, nézd meg az aktuális helyi lehetőségeket oldalunkon!
2026. Július 22. 09:58, szerda | Helyi
Négy koncerttel zárul Magyarország legnagyobb ifjúsági fúvószenei tábora
Baranyában, Zalában, Somogyban és Horvátországban koncerteznek a DDRF zenekarai
2026. Július 21. 00:00, kedd | Helyi
Tizenkét járásban épít ki korszerű távközlési hálózatot a Tarr Kft.
Dombóvár környékén pl. Ágon, Alsómocsoládon, Bakócán, Baranyaszentgyörgyön, Gerényesen, Kisbesztercén, Kishajmáson, Kisvaszaron, Meződön, Palén, Szágyon, Tarróson, Tékesen, Tormáson, Vargában, Vásárosdombón és Vázsnokon

