Városlista
2025. november 4, kedd - Károly

Hírek

2012. Március 24. 13:30, szombat | Helyi
Forrás: Erdősné Fedeles Zita/APOK Belvárosi Általános Iskola

„Hol a szabadság, ott van a haza”

„Hol a szabadság, ott van a haza”

Petőfi címbeli gondolatával kezdődött a március 15-ei megemlékezés a dombóvári Belvárosi Általános Iskolában. A zenés-táncos irodalmi összeállításban a 7.a és b osztály diákjai szerepeltek.

A lelkes fiatalok színvonalas műsorral elevenítették meg e rendkívüli nap eseményeit: az ifjúság gyülekezését a Pilvaxban, útját a Landerer és Heckenast nyomdába, a Nemzeti dal és a Tizenkét pont kinyomtatását. Az összeállítást Erdősné Fedeles Zita tanárnő szerkesztette.

Főbusz Nóra és Gyenei Zsuzsanna közreműködésével dalok, táncos betétek kísérték a szabadság ünneplését, a sajtószabadság kivívását. A Harangok dalával emlékeztünk a 1848-49-es szabadságharc hőseire és áldozataira. A pesti forradalommal kezdődött nemzetünk függetlenségéért folytatott küzdelme, s öltött formát az a törekvés, mely a Habsburg-háztól való elszakadást tűzte zászlajára.

Pápai László

Képgalériánkért kattintson a lenti montázsra!

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 03. 07:15, hétfő | Helyi

Labdarúgó NB I - Legyőzte a Zalaegerszeget és élre állt a Debrecen

A Debreceni VSC hazai pályán 2-1-es győzelmet aratott a Zalaegerszeg felett a labdarúgó Fizz Liga 12. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.

2025. November 03. 00:00, hétfő | Helyi

A BestByte Dombóvár legújabb ajánlatai

Best ajánlatok november 3-17-ig! Csapj le a legújabb ajánlatokra!

2025. November 01. 09:00, szombat | Helyi

A maximumot hozta ki magából a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata

Az SKDUN szervezet 2025. október 24-26. között szervezte meg legnagyobb éves versenyét, amelyen 30 ország közel 1300 indulója mérte össze tudását, ahol jelen volt a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata is!

2025. Október 31. 08:00, péntek | Helyi

Előzzük meg a Halottak napi tüzeket

Az elkövetkező napokban várhatóan sokan kilátogatnak a temetőkbe, többen otthon is mécseseket, gyertyákat gyújtanak. Ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk meg, fontos mindent megtenni a tüzek megelőzéséért.