Hírek
2021. Január 24. 07:00, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Horvátország felfüggeszti a lakosság oltását
Horvátország felfüggeszti a lakosság beoltását, mivel nincs elegendő oltóanyag, a meglévő vakcinát azok kaphatják meg, akik már megkapták a védőoltás első adagját
- közölte Krunoslav Capak, a horvát közegészségügyi intézet (HZJZ) igazgatója. Az igazgató elmondta, hogy nincs elegendő a Pfizer-BioNTech vakcinájából, ezért leállnak a tömeges immunizációval. Hozzátette, hogy a Modernától is érkezett egy szállítmány, de a bejelentések szerint késni fog a következő adag, így ezzel az oltóanyaggal is takarékoskodnak.
Horvátországban az elmúlt 24 órában 599 új fertőzöttet azonosítottak, a járvány kezdete óta számuk elérte a 228 568-at. Szombatra 29 beteg halt bele a fertőzés szövődményeibe, így a halottak száma 4799. Kórházban 1468 beteget ápolnak, közülük 142-en vannak lélegeztetőgépre kapcsolva. Az aktív esetek száma 3232.
Szlovéniában szombatra 1506-tal 157 202-re nőtt a regisztrált fertőzöttek száma. Az utóbbi 24 órában húsz beteg hunyt el, a járvány halálos áldozatainak száma ezzel 3329-re emelkedett. A koronavírusos betegek közül 1129-en vannak kórházban, 192-en intenzív osztályon. Az aktív fertőzöttek száma 18 667.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 02. 15:00, hétfő | Külföld
Kínai külügyminiszter: egy szuverén állam vezetőjének nyílt meggyilkolása elfogadhatatlan
2026. Március 02. 10:00, hétfő | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán új vezetése tárgyalni akar
Irán új vezetése tárgyalni akar - közölte Donald Trump amerikai elnök a The Atlantic című lapnak nyilatkozva vasárnap, és hozzátette, hogy ő ezt el is fogadta.
2026. Március 02. 07:23, hétfő | Külföld
Dróntámadás érte az amerikai bázist Erbílben, ahol magyar katonák is szolgálnak
Dróntámadás érte az iraki Kurdisztán székhelyén, Erbílben üzemelő amerikai bázis egyik lőszerraktárát vasárnap - közölte a Clash Report hírportál az X-en.
2026. Március 01. 14:00, vasárnap | Külföld
Lezárják a Hormuzi-szorost
Az iráni Forradalmi Gárda közölte szombaton, hogy lezárják a hajóforgalom elől a Hormuzi-szorost, amelyen a világ tengeri olajforgalmának mintegy ötöde halad át.

