Városlista
2025. december 24, szerda - Ádám, Éva

Hírek

2021. Június 13. 07:00, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Idős nőket vert át a csaló - VIDEÓ

Idős nőket vert át a csaló - VIDEÓ

Több mint kétmillió forintot csalt ki négy idős asszonytól a feltételezett elkövető.

Az akkor 46 éves férfi 2020. június 5-én és 2021. február 2-án Józsefvárosban azzal szólított le két idős asszonyt, hogy ajándékba adna drága edénykészletet, amit nem tud felvinni a repülőre. Az elkövető mindkét nőt hazakísérte, akik végül arany ékszereket, 250 eurót és összesen 132 ezer forintot adtak az állítólagos ajándékért. Az utóbbi esetnél a román állampolgár nem elégedett meg a kapott pénzzel. Látta, hogy a sértett honnan veszi elő pénzét, a dobozból kikapott egy köteg bankjegyet, és elfutott – közölte a rendőrség.

A józsefvárosi nyomozók azonosították a feltételezett elkövetőt, aki az ellene kiadott körözés miatt 2021. február 11-én feladta magát.

Az eljárás során kiderült, hogy ugyanez a férfi 2019 novembere és 2020 áprilisa között a III. kerületben másik két idős nőtől is csalt ki pénzt hasonló ürüggyel.

A budapesti férfi a négy asszonyt több mint kétmillió forinttal károsította meg, amit a rendőrök lefoglaltak és hiánytalanul visszaadtak az áldozatoknak.

A III. Kerületi Rendőrkapitányság nyomozói a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték, és az iratokat átadták az illetékes ügyészség részére.
A videón az látható, amint az egyik sértett visszakapja a pénzét.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.

2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is

2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld

Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát

Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát

2025. December 24. 10:22, szerda | Belföld

Új babaáruházlánccal erősít a Mészáros Csoport