Hírek
2019. Szeptember 03. 07:30, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Iskolakezdéskor megnő a közlekedési balesetek kockázata
Iskolakezdéskor megnő a közlekedési balesetek veszélye, a gyerekek körülbelül egy hónap alatt szoknak vissza a vakációból a tanév kötöttségeibe
- erről beszélt az Országos Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti főosztályának vezetője az M1-en hétfő este.
Oberling József elmondta, hogy a gyerekekkel kapcsolatos baleseti statisztikák sokat javultak az elmúlt három évtizedben. A rendszerváltás idején még évente több mint 140 gyermek vesztette életét közlekedési balesetekben, manapság négy-hat. A gyermeksérültek aránya évente 100-200 közötti. Csak 10-15 százalékuk szenved egyedüllétkor balesetet, túlnyomó többségüket felnőtt felügyelete alatt, felnőtt hibájából éri sérülés - mondta a szakember.
Jelenleg a gyermekekkel kapcsolatos magyar közlekedési statisztikák sokkal kedvezőbbek, mint az EU átlaga - jegyezte meg Oberling József.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.
2026. Július 25. 05:00, szombat | Belföld
Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton
Az előzetes adatok alapján szombat hajnalban megdőlt az országos hajnali hidegrekord, a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Lénárddarócon 4,6 Celsius-fokig süllyedt a hőmérséklet

