Hírek
2019. Augusztus 10. 16:08, szombat |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Izraeli katonák lelőttek négy felfegyverzett palesztin a gázai határnál
Izraeli katonák lelőttek négy állig felfegyverzett palesztint a gázai övezeti határkerítésnél szombaton - közölte az izraeli hadsereg Twitteren.
A bejegyzés szerint a négy embernél AK-47-es gépkarabélyok, vállról indítható rakéták és kézigránátok is voltak. A katonák azután nyitottak tüzet, hogy egyikük átmászott a határkerítésen, és lőni kezdett rájuk, illetve egy kézigránátot is feléjük hajított.
A Gázai övezetet ellenőrzése alatt tartó Hamász radikális iszlamista palesztin szervezet egyelőre nem reagált az izraeli bejelentésre.
A héten halálra késelték egy izraeli vallásos katonai iskola 19 éves diákját Ciszjordániában. A The Jerusalem Post című angol nyelvű izraeli újság szombaton azt közölte, hogy a gyilkossággal kapcsolatban eddig már négy embert őrizetbe vettek.
A Gázai övezetet Izraeltől elválasztó határkerítésnél gyakoriak az erőszakos incidensek. A határ menti erőszakos tömegtüntetések 2018 márciusában kezdődtek el tiltakozásul Izraelnek és Egyiptomnak a Gázai övezet elleni gazdasági blokádjára. Az Európai Unió, Izrael és az Egyesült Államok terrorista szervezetnek nyilvánította a Hamászt, amely 2007-ben erőszakkal vette át az uralmat a Gázai övezet felett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 17:00, szerda | Külföld
Donald Trump: Törökország visszakerülhet az amerikai F-35-ös programba
2026. Július 08. 15:00, szerda | Külföld
Uniós biztos: az európai autóipar életveszélyben van
Az európai autóipar életveszélyben van, már nemcsak az autógyártók és a beszállítók, hanem a teljes ellátási lánc óriási nyomás alatt áll, és több millió munkahely jövője forog kockán
2026. Július 08. 14:00, szerda | Külföld
Robert Fico: ha megújul az egyeztetés a V4-en belül, a csoport ismét tiszteletet vívhat ki az EU-ban
2026. Július 07. 15:00, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Donald Trump: folynak tárgyalások Oroszországgal és Ukrajnával a háború lezárásáról
Donald Trump amerikai elnök szerint folynak tárgyalások Oroszországgal és Ukrajnával a háború lezárásáról.

