Városlista
2026. július 4, szombat - Ulrik

Hírek

2011. November 21. 07:56, hétfő | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Új erőre kaphat a malária

Új erőre kaphat a malária

A globális felmelegedés növelheti a maláriás esetek számát – főként a fiatalok körében – Dél-Afrikában, ahol mára gyakorlatilag teljesen felszámolták a betegséget – derült ki az UNICEF tanulmányából.

A kutatás abból a feltevésből indul ki, hogy az országban 1,1-2,4 Celsius-fokkal növekszik az évi átlaghőmérséklet 2060-ig (illetve 2090-re az 1,6-4,3 fokos tartományban lesz), ami a különféle régiókat eltérően sújtja.

Az ország északi részén elhelyezkedő három tartomány, Limpopo, Mpumalanga és Gauteng területén „a hőmérsékletnek és a forró napok számának emelkedése következtében enyhén növekedhet a malária előfordulása”.

Általánosságban a klímaváltozás a gyermekeket sebezhetőbbé teszi az olyan betegségekkel szemben, mint a kolera vagy a dizentéria, növeli körükben a légzőszervi betegségek arányát, továbbá élelmiszerhiányt okozhat, a sűrűbben előforduló áradások pedig kárt tehetnek az infrastruktúrában, az utakban, az iskolákban.

A családok – főként az anyák – azon törekvése, hogy alkalmazkodjanak a változó körülményekhez, azt eredményezi, hogy többet lesznek távol az otthonaiktól, emiatt a kislányokra marad a háztartási feladatok jó része.

A világszervezet mindennek alapján felhívta a kormány figyelmét, hogy programjaival elsősorban a gyerekeket segítse.

Címkék: kutatás, malária, UNICEF

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld

KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt

Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.

2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról

Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld

Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét

A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.