Városlista
2025. október 18, szombat - Lukács

Hírek

2011. Szeptember 22. 07:41, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Új, kullancs által terjesztett betegséget fedeztek fel

Új, kullancs által terjesztett betegséget fedeztek fel

A tudósok egy új, kullancs által terjesztett betegséget azonosítottak, amely a Lyme-kórhoz hasonlóan egy speciális terápiával gyógyítható.

Arról azonban egyelőre nincsenek adatok, hogy hosszú távon milyen betegséget okozhat az élősködő által terjesztett kórokozó.

Az újonnan felfedezett betegséget egy kullancs által terjesztett élősködő baktérium, a Borrelia miyamotoi okozza, a Lyme-kórt okozó Borrelia burgdorferi egyik távoli rokona. A felfedezés amerikai kutatók nevéhez köthető, a kórokozó ugyanis az Egyesült Államokban kifejezetten gyakori, évente 3000 embert fertőz meg a becslések szerint - írja az Emerging Infectious Diseases.

Nehézségeket okoz a fertőzés diagnosztizálásában az, hogy jelen pillanatban még nem létezik egyetlen olyan teszt sem, amely azonnal kimutatná a parazita jelenlétét. Jó hír azonban, hogy amennyiben a páciens időben orvoshoz fordul a kullancscsípés után, a betegség a Lyme-kórhoz hasonlóan gyógyítható egy rövid terápiával.

Arról egyelőre nincsenek adatok, hogy ha a betegeket hosszú ideig nem kezelik, úgy a fertőzésnek milyen következményei lehetnek. Az orvosok azonban attól tartanak, hogy mivel nagy a hasonlóság a Lyme-kórral, az új betegség is komoly egészségügyi problémákkal járhat, ha nem gyógyítják meg időben.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 18. 08:08, szombat | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 683 300 forint volt, 8,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit

A bruttó mediánkereset 563 400 forint volt.

2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld

Orbán Viktor: nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót

Nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót

2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld

Budapesti békecsúcs - Donald Trump: Magyarország biztonságos ország

Magyarország biztonságos ország, és Orbán Viktor miniszterelnök tevékenységének köszönhetően nincsenek olyan problémái, mint más államoknak