Városlista
2025. december 19, péntek - Viola

Hírek

2017. Április 24. 08:01, hétfő | Helyi
Forrás: Bodó Imre

Járási borverseny Tamásiban

Járási borverseny Tamásiban

Négy bizottság bírálta a nedűket, 16 fővel, köztük Füleki Zoltán és Bodó Imre kertbarátok Dombóvárról.

Tamási Város Önkormányzata és a Tamási Művelődési Központ az idei évben is megrendezte a már nagy hagyományokkal rendelkező kistérségi borversenyét.
Összesen 138 minta, 59 fehér, 57 vörös és 26 rosé bor érkezett a bíráló bizottságok elé. 17 településről 47 termelő küldte el borait a mustrára. Négy bizottság bírálta a nedűket, 16 fővel, köztük Füleki Zoltán és Bodó Imre kertbarátok Dombóvárról.
Czink Judit igazgató köszöntötte a megjelenteket, majd Módos Ernő szekszárdi borász elnök ismertette a bírálat menetét, mely a hagyományos un. 20 pontos rendszer szerint történt.
Az ünnepélyes eredményhirdetésre szombaton került sor. A borverseny borainak kóstolása után megnyíltak a boros pavilonok, majd kiosztásra került 38 arany, 43 ezüst, 35 bronz és 18 oklevél minősítés. Nagy Fehér Arany minősítést Bella László (Felsőnyék) Olaszrizling bora, a Nagy Vörös Arany minősítést Ortner Tibor (Pincehely) Merlot bora érdemelte ki. Tamási Város Bora elismerést Szíjártó József Merlot bora kapta meg.

Az elismeréseket Porga Ferenc polgármester, Czink Judit és Módos Ernő adta át.

Címkék: borverseny, Tamási

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 18. 19:00, csütörtök | Helyi

A kiváló ifjú sportolókat díjazták Dombóváron

A Sportgála rendezvény keretében ünnepélyesen átadták a Dombóvár Élsportolója elismeréseket.

2025. December 18. 15:10, csütörtök | Helyi

Gelencsérné Dr. Bakó Márta Apáczai Csere János-díjat vehetett át

A felsőoktatás és a pedagógiatudomány területén végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként állami kitüntetésben részesült Dombóvárról Gelencsérné Dr. Bakó Márta

2025. December 18. 11:00, csütörtök | Helyi

Fekete István nyomán Baranyában

A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság népszerű DDNP Klub előadás sorozatában ismertette december elején egyesületünk elnökségi tagja, Nagy Gábor az író Baranyához kötődő életrajzi vonatkozásait:

2025. December 17. 19:18, szerda | Helyi

Jól vigyázzanak - jól vizsgázott a rendszámfelismerő rendszer Dombóváron!!

A Dombóvári Rendőrkapitányság munkatársai 2025 decembere óta üzemeltetnek egy új, a közterületi rendőri szolgálatellátást jelentős mértékben segítő mobil rendszámfelismerő rendszert.