Városlista
2026. január 1, csütörtök - ÚJÉV

Hírek

2014. Szeptember 11. 13:30, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Jelentős áradás várható az Észak-Dunántúl folyóin

Jelentős áradás várható az Észak-Dunántúl folyóin

Jelentős árhullám kialakulását valószínűsítik a szakemberek az Észak-Dunántúl több folyóján - közölte az MTI-vel csütörtökön a regionális vízügyi igazgatóság vezetője.

Németh József jelezte: az előrejelzések szerint a jövő hét elejéig minden nap jelentős mennyiségű csapadékra kell számítani az itteni folyók vízgyűjtő területein, ezért a Dunán, Nagybajcs térségében első fokú készültségi szint feletti vízállás lehet a hétvégén, a jövő hét elején pedig a másodfok határát is megközelítheti a Rába vízállása a Győr-Moson-Sopron és vas megye határán fekvő Ragyogónál.
A Répcén és a Marcalon is jelentős árhullám kialakulására lehet számítani, a Lajta vízgyűjtőjére előrejelzett csapadék hatására Mosonmagyaróvárnál a hét legvégére az első fokú készültséget meghaladó vízállás alakulhat ki, de kedvezőtlen esetben akár magasabb fokú készültségi szint is életbe léphet a jövő hét legelején.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 31. 07:32, szerda | Belföld

Sulyok Tamás Kapu Tiborral együtt köszönti az újévet a közmédia csatornáin

Sulyok Tamás köztársasági elnök Kapu Tibor kutatóűrhajóssal együtt köszönti az új évet a közmédia csatornáin szerda éjfél után.

2025. December 30. 09:50, kedd | Belföld

Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én

Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én 11 órakor. A hírt a kormányfő a Facebook oldalán tette közzé hétfőn.

2025. December 29. 07:43, hétfő | Belföld

Fagyos, szeles idő lesz az év utolsó napjaiban