Városlista
2025. augusztus 20, szerda - István

Hírek

2016. Június 15. 07:41, szerda | Belföld
Forrás: mti/fotó:police.hu

Jó pár ittas és drogos sofőrt kaptak el a hétvégén

Jó pár ittas és drogos sofőrt kaptak el a hétvégén

Csaknem negyvenezer járművezetőt ellenőriztek a rendőrök a hétvégén az ittas vagy bódult állapotban lévő sofőrök kiszűrésére megtartott országos akció keretében, több mint háromszáz ember ellen eljárást indítottak

- közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata kedden a police.hu honlapon. A Tispol Drugs & Alcohol elnevezésű akció a Tispol- (Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata) tagállamok európai szintű, összehangolt közúti ellenőrzése - írták.

Hozzátették: az akció ideje alatt, péntektől vasárnapig csaknem 40 ezer járművezetőt ellenőrzött a hatóság, 307 sofőr ellen indítottak eljárást ittas vagy bódult állapotban történt járművezetés gyanúja miatt. Az ellenőrzés során hét olyan embert fogtak el, aki körözés hatálya alatt állt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld

Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.

2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld

Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak

Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.