Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2012. Augusztus 17. 09:58, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Jogosult az önkéntes pénztári nyugdíjra, akinek tavaly év végéig rokkantsági nyugellátást állapítottak meg

Jogosult az önkéntes pénztári nyugdíjra, akinek tavaly év végéig rokkantsági nyugellátást állapítottak meg

Az igénylés időpontjától függetlenül jogosultak az önkéntes pénztári nyugdíjszolgáltatásra azok, akiknek tavaly év végéig rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugellátást állapítottak meg - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium pénteken.

A közlemény szerint az önkéntes kölcsönös biztosítópénztárakról szóló törvény értelmében év eleje óta nem minősül nyugdíjnak a rokkantsági ellátás, mivel a tavalyi jogszabály-módosítás a rokkantsági nyugdíjat, mint nyugdíjbiztosítási ellátás fogalmát megszüntette.
A tárca kiemeli: a közelmúltban elfogadott, augusztus 1-jétől hatályos szabályozás rendezi azon pénztártagok helyzetét, akiknek legkésőbb 2011. december 31-ig rokkantsági vagy baleseti rokkantsági nyugdíjat állapítottak meg, ugyanis esetükben a szolgáltatás igénylésének időpontjától függetlenül a 2012. január 1-jét megelőzően hatályos szabályokat kell alkalmazni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.

2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai

Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia

2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld

Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült

Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál