Városlista
2026. április 5, vasárnap - Vince

Hírek

2020. Október 02. 16:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Jövő augusztusban léphet életbe az új bortörvény

Jövő augusztusban léphet életbe az új bortörvény

Végső egyeztetés alatt van és hamarosan benyújtják a parlament elé az új bortörvényt, a tervek szerint az új szabályozás jövő augusztusban léphet életbe

- jelentette be az agrárminiszter csütörtökön, Móron a "Miklóscsabi pincéje" avatásán.

Nagy István elmondta, hogy az új bortörvény célja az adminisztrációs terhek csökkentése és az ellenőrzések hatékonyabbá tétele. Reményeik szerint az ePincekönyv bevezetésével hosszú távon is átláthatóbbá válik a rendszer, emellett az új szabályozás nagyobb önállóságot is biztosít majd a termelői közösségek számára.

A tárcavezető elmondta, hogy a készülő bortörvény foglalkozik a murci forgalmazásának kérdésével is, ugyanis eddig nagyon sok akadályba ütközött az értékesítés, most "minden akadályt elhárítanak a murci útjából", azaz nem kell forgalomba-hozatali engedélyt szerezni hozzá, és nem kell laboratóriumi vizsgálatot sem lefolytatni.

Nagy István rámutatott, hogy a koronavírus-járvány miatt nehéz időket él a szőlő-bor ágazat, ezért a magyar kormány 2,2 milliárd forintos átmeneti támogatással segíti a gazdákat, borászokat. A jövőbeni támogatások közül kiemelte a magyar borok népszerűsítését az EU és a harmadik országok piacain, erre a következő három évben mintegy 4,8 milliárd forintot fordítanak.

Címkék: bor, bortörvény, törvény

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld

Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi

Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.

2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld

Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban

Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból

2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld

Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is

A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.