Hírek
2019. Június 25. 08:51, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Június az év legcsapadékosabb hónapja
Június jellemzően az év legcsapadékosabb hónapja, ilyenkor átlagosan 70 milliméter eső hullik - mondta az M1 csatorna esti Híradójában a meteorológus.
Brockhauser Barbarát annak kapcsán kérdezték, hogy vasárnap megdőlt a napi csapadékrekord. A Heves megyei Terpesen egy nap alatt 154,9 milliméter csapadék hullott.
A meteorológus összehasonlításként elmondta, hogy 2010-ben - ahogy idén is - három napon is megdőlt a napi csapadékrekord. Akkor jellemzően 100 és 200 milliméter feletti értékeket mértek.
2010 az évszázad legcsapadékosabb évének mutatkozik - jegyezte meg.
2015-ben jóval átlag alatti csapadékmennyiséget mértek, mindössze 30,5 milliméternyi eső esett júniusban - tette hozzá Brockhauser Barbara.
A júniusi abszolút napi csapadékrekord 193 milliméter, amelyet 1958. június 12-én mértek.
A meteorológus azt is elmondta, hogy a következő napokban inkább szárazabb, melegebb idő lesz jellemző, 35 fok is lehet. Csütörtökön ismét változékonyabbra fordul a Kárpát-medence időjárása. Emiatt néhány fokos lehűlés várható záporokkal, zivatarokkal. Június utolsó napjaiban 25-30 fok lesz, július elsejére viszont ismét melegszik a levegő - közölte.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld
Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI
A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F
2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld
Felhős, csapadékos idővel indul a hét
Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld
Szaúd-Arábiában folytat megbeszéléseket Kövér László
A Súra Tanács elnökének meghívására Szaúd-Arábiában folytat megbeszéléseket Kövér László, az Országgyűlés elnöke - tájékoztatta az Országgyűlés Sajtóirodája vasárnap az MTI-t.

