Hírek
2012. Január 30. 07:25, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Keddig kérhetjük a munkáltatói adómegállapítást
Keddig lehet munkáltatói adómegállapítást kérni. A munkáltatóknak, kifizetőknek is addig kell kiadniuk a magánszemélyek számára kifizetett jövedelmekről és levonásokról szóló igazolásokat.
A munkáltatói adómegállapítás igénybevételére az adóhatóság honlapján közzétett tájékoztató szerint akkor jogosult a magánszemély, ha kizárólag az adó elszámolását vállaló munkáltatótól szerzett olyan bevételt, amelyet a nyilatkozat hiányában önadózóként köteles lenne bevallani. Ha a magánszemély nem kéri a munkáltatói adómegállapítást, arról is nyilatkoznia kell.
A 2010-es adóévről 4 és fél millió magánszemély adott be szja bevallást, 22 ezerrel több az előző évinél. Az önbevallók aránya tavaly 1 százalékkal csökkent az előző évihez képest, de tavaly még így is 79 százalék választotta ezt a bevallási módot - tájékoztatott az Inforádió.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok
Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat
2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld
Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor
Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".
2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.

