Hírek
2025. Március 18. 07:44, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Keddtől mindenütt feloldja a tűzgyújtási tilalmat a Nébih
Keddtől Magyarországon sehol nem marad érvényben a tűzgyújtási tilalom - olvasható a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapján hétfőn közzétett tájékoztatóban.
A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságával egyeztetett intézkedést a biomasszát átnedvesítő csapadékos időjárással indokolták, emiatt ugyanis nem fenyeget tűzveszély Bács-Kiskun és Csongrád-Csanád vármegyében sem. Jelenleg már csak ezeken a területeken érvényes a tilalom, a körültekintés ugyanakkor továbbra is indokolt mindenütt - írták.
Hangsúlyozták, hogy a a tűzgyújtásra vonatkozó előírásokat továbbra is be kell tartani, erdőkben csak kijelölt és kiépített tűzrakó helyen, szélcsendes időben lehet tüzet rakni úgy, hogy a környezetet ne veszélyeztesse. A tüzet nem szabad felügyelet nélkül hagyni, távozás után gondosan el kell oltani. Pillanatnyi odafigyeléssel akár többhetes tűzoltás és évtizedes helyreállítás előzhető meg - tették hozzá.
A tűzgyújtási szabályokról a www.erdotuz.hu honlap tájékoztat részletesen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld
Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát

