Városlista
2025. július 1, kedd - Annamária

Hírek

2014. Március 02. 10:02, vasárnap | Helyi
Forrás: Hella Tünde, Balikóné Szabó Noémi

Kémia és szépkiejtési versenyt rendeztek a Dombóvári Belvárosi Általános Iskolában

Kémia és szépkiejtési versenyt rendeztek a Dombóvári Belvárosi Általános Iskolában

Hevesy György országos kémiaverseny iskolai fordulója

Az MTT a tudományos ismeretterjesztésen és a természettudományok népszerűsítésén túlme-nően feladatának tekinti a fiatal tehetségek felkutatását és gondozását, ezért minden évben megrendezi a Hevesy György országos kémiaversenyt. 2014. febr. 11-én tartották meg a Dombóvári Belvárosi Általános Iskolában az iskolai fordulót. Azok a tanulók, akik 60 % fö-lött teljesítettek, március 22-én Szekszárdon részt vehetnek a megyei fordulón:
7.a osztályból: I. Tóth Dániel
II. Al-Gharati Yasmin
III. Kálmán Roland

7.b osztályból: Nagy Nikoletta
Boda Flóra
Ulrich Kata

8.c osztályból: Somogyi László

A gyerekek felkészítő tanára: Hella Tünde

Fekete István születésnapjára emlékeztek a Belvárosiban

A Dombóvári Belvárosi Általános Iskolában a 3. és 4. évfolyamosok számára szépkiejtési versenyt rendeztek az író születésnapja alkalmából. 13 harmadikos és 18 negyedikes kisdiák vett részt a megmérettetésen, melyen a göllei származású Fekete István műveiből kiválasztott részleteket kellett pontosan és kifejezően felolvasniuk.
A legszebben olvasó tanulók a
3. évfolyamon:
1. Juhász Szabina 3.c
Felkészítő: Deák Gabriella

2. Horváth Huba 3.a
Felkészítő: Balikóné Szabó Noémi

Juhász Alexa 3.c
Felkészítő: Deák Gabriella

3. Varga Rebeka 3.a
Felkészítő: Balikóné Szabó Noémi

Tancsa Léna 3.a
Felkészítő: Balikóné Szabó Noémi

4. évfolyamon:
1. Máté Tamás 4.c
Felkészítő: Magyarné Németh Ágnes

2. Bádogos Levente 4.c
Magyarné Németh Ágnes

3. Pordán Tamás 4.c
Magyarné Németh Ágnes

Berkl Tímea 4.b
Dr. Pelbát Józsefné

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 30. 13:58, hétfő | Helyi

Gyulajon és Tamásiban volt szükség a tűzoltókra

Egy hetven négyzetméteres műhely égett teljes terjedelmében benne fűnyírókkal és kéziszerszámokkal péntek este Gyulajon, a Szent Imre téren.

2025. Június 30. 11:06, hétfő | Helyi

Háromnegyed óra alatt nyolcmilliót vittek el a csalók

Negyvenöt percig tartották szóval csalók a gyanútlan sértettet, közben a lekötött pénzét átvezették a folyószámlájára, és el is utalták egy ismeretlennek.

2025. Június 27. 08:49, péntek | Helyi

Semmelweis-nap a Dombóvári Szent Lukács Kórházban

Ünnepélyes keretek között tartották meg a Semmelweis-napi rendezvényt a Dombóvári Szent Lukács Kórházban.

2025. Június 25. 08:37, szerda | Helyi

Az országban egyedülálló múzeummal gyarapodott Dombóvár

A Múzeumok Éjszakáján nyitotta meg kapuit a Földvár utcában a második vasúttörténeti gyűjtemény, amely a városban 2013 óta működő Múzeum Megálló folytatása.