Hírek
2011. Október 01. 08:44, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Kémiai Guinness-rekordkísérlet Pécsen és hat másik városban

Égést eredményező, látványos kémiai kísérletet néznek a diákok egy Guinness-rekordkísérlet előtt a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karának udvarán - MTI Fotó: Kálmándy Ferenc.
A baranyai megyeszékhelyen ötszáz diák öntött keményítővel átitatott szűrőpapírra kálium-jódid oldatot (második képünkön). A Kémia Nemzetközi Éve alkalmából a Magyar Kémikusok Egyesülete szervezésében szeptember 30-án hét városban hajtotta végre több ezer diák ugyanezt a kísérletet, hogy ezzel felállítsák az egyidejűleg a legtöbb ember által végzett, azonos kémiai kísérlet Guiness-rekordját.
MTI Fotó: Kálmándy Ferenc
További részletek a „Szeretlek Magyarország!” portálon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta