Városlista
2026. január 5, hétfő - Simon

Hírek

2020. Május 30. 16:00, szombat | Helyi
Forrás: MTI, fotó: https://www.freepik.com/free-photo/young-sports-man-bicycle-european-city

Kerékpárosbarát címre pályázhatnak a munkahelyek és települések

Kerékpárosbarát címre pályázhatnak a munkahelyek és települések

Négy kategóriában várják a munkahelyek és a települések jelentkezését is.

Idén is meghirdetik a Kerékpárosbarát település és a Kerékpárosbarát munkahely pályázatokat - közölte Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára a szaktárca szombati közleménye szerint.

Az államtitkár kiemelte: a kormány az elmúlt tíz évben is kiemelt figyelmet fordított a kerékpáros kultúra és infrastruktúra fejlesztésére.
"Fontosnak tartjuk a kerékpáros közlekedés támogatását, hiszen nemcsak környezetbarát, hanem az egészség megőrzéséhez is hozzájárulhat. A koronavírus-járvány pedig más előnyére is rámutatott: biciklin az ember kevésbé van kitéve a fertőzésveszélynek, könnyebb betartania a védőtávolságot. Sokan emiatt ültek kerékpárra az elmúlt hónapokban, és biztos, hogy sokan ki is tartanak majd új szokásuk mellett" - fejtette ki.
A pályázat részleteiről elmondta: négy kategóriában várják a munkahelyek és a települések jelentkezését is.
A multik, a nagyvállalatok, a kkv-k és a közintézmények külön-külön versenyeznek, ahogyan a városok, a nagyközségek és a községek is, a megyei jogú városok és fővárosi kerületek azonban egy csoportot alkotnak. A megmérettetést 2020-ban is a KTI Közlekedéstudományi Intézet szervezi, a honlapjukon keddtől minden szükséges információ elérhető lesz a pályázatok benyújtásához - fejtette ki, hozzátéve, hogy 2020. július 15-éig lehet leadni a jelentkezéseket.
Az államtitkár kitért arra is, hogy bár a Kerékpárosbarát település és a Kerékpárosbarát munkahely pályázat az előző évben elért eredmények elismeréséről szól, érdemes folyamatosan fejleszteni a bicikliseket támogató lehetőségeket.
"A világjárvány miatt arra számítunk, hogy sokan fognak a belföldi nyaralás mellett dönteni. A kerékpárosbarát fejlesztések nemcsak az ott élők kényelmét szolgálják, hanem a turisták számára is vonzóbbá tehetnek egy-egy települést" - fogalmazott Schanda Tamás.

Címkék: kerékpár

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 05. 14:10, hétfő | Helyi

Új orvos látja el a dombóvár-kertvárosi házi gyermekorvosi körzetet

2026. január 1-től módosult a házi gyermekorvosi körzetek ellátása Dombóváron, új orvos látja el a kertvárosi körzetet

2026. Január 05. 13:55, hétfő | Helyi

A dombóvári rendőrök a lakosság segítségét kérik Sallai Ervin eltűnése miatt!

A 17 éves fiú, Sallai Ervin, aki a kapospulai gyermekotthon lakója december 10-én engedéllyel távozott, azonban oda a meghatározott időre nem tért vissza.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2025. December 22. 12:00, hétfő | Helyi

Karácsony alkalmából most verseket hozunk - áldott ünnepeket!

,,Mitől olyan nagy ünnep karácsony? Talán attól, hogy gyönyörűséges üzenete van az emberről, a világról és erről az egészről, amiben vagyunk.