Hírek
2016. Szeptember 08. 07:33, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Késsel támadt egy férfi két rendőrre a belga fővárosban
Késsel támadt egy férfi két rendőrre szerda délután a belga fővárosban, a golyóálló mellényt viselő járőrök egyike sem sebesült meg, az elkövetőt őrizetbe vették - tájékoztattak a helyi hatóságok.
A támadás egy parkban történt a brüsszeli Molenbeek negyedben, annak oka azonban egyelőre ismeretlen.
Sajtóhírek szerint kora délután telefonos bejelentés érkezett a rendőrségre, miszerint egy gyanús alakot láttak késsel a kezében a Bonnevie parkban. A kiérkező rendőrök megpróbálták igazoltatni a férfit, ő azonban szó nélkül rájuk támadt.
A tettes megpróbált elmenekülni a helyszínről, de a megtámadott rendfenntartók társainak sikerült elfogniuk - közölte Julie Mampuy rendőrségi szóvivő a La Libre Belgique című belga napilappal.
A brüsszeli ügyészség arról számolt be, hogy az elkövető egy 24 éves marokkói férfi, aki engedély nélkül tartózkodott Belgiumban és aki kisebb bűncselekmények miatt már korábban is ismert volt a rendőrség előtt.
További részleteket nem közöltek a hatóságok.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akiket amerikai katonai műveletben fogtak el Caracasban, helyi idő szerint szombaton hajnalban.
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok átveszi Venezuela irányítását
2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld
Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét
Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.
2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld
Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra
Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.

