Városlista
2026. március 13, péntek - Krisztián, Ajtony

Hírek

2012. Május 23. 07:03, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Készül a pénznyerő automaták „fekete doboza”

Készül a pénznyerő automaták „fekete doboza”

Az új szerencsejáték törvény szerint szerver alapú működésre kell átállniuk a pénznyerő automatákat üzemeltető vállalakozásoknak.

Ennek értelmében valamennyi pénznyerő automatájukat egy központi szerveren keresztül kell összekapcsolni, amelynek legalább egy játék- és egy tranzakciós szerverből kell állnia.

A jogszabály jelentős informatikai kihívás elé állítja a piaci szereplőket, szigorú és egyedi hitelesítési, biztonsági előírásokat tartalmaz, amelyekhez hosszadalmas és összetett fejlesztési, valamint auditálási folyamat kapcsolódik. A NetLock Kft. már most felkészült a változásokra: befejezte a szükséges fejlesztéseket saját CryptoServer rendszerén, és elindította az auditálási folyamatot, hogy az maradéktalanul eleget tehessen a jogszabályok által előírtaknak, és így a központi szerverek jövőbeni szolgáltatóinak tranzakciós szervereként üzemelhessen.

A jogszabály szerint a tranzakciós szervernek a pénzügyi adatok gyűjtését, naplózását, archiválását és valós idejű ellenőrzését kell elvégezni, valamint ezek alapján el kell készíteni az adóbevalláshoz szükséges rendszeres elektronikus kimutatást. A tranzakciós szerver közvetlen kapcsolatban áll az állami adóhatósággal, illetve a hozzá csatlakozott játékszerverekkel. Utóbbiak futtatják a játékprogramokat és biztosítanak közvetlen összeköttetést a helyhez kötött szerver alapú pénznyerő automatákkal és a nem helyhez kötött szerver alapú pénznyerő rendszerekkel, melyek működéséhez szükséges hardverkulcsokat ugyancsak a NetLock új tranzakciós szervere állítja elő.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld

Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát

Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről

2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld

Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát

2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld

Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok

Szerinte kamu az egész.

2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld

NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását

Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).