Hírek
2016. Április 01. 08:00, péntek |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság
Két dombóvári helyezés a Tolna megyei Középiskolások Közlekedésbiztonsági Kupáján

A verseny célja a KRESZ-t már jól ismerő diákok részére egy magasabb szintű megmérettetés lehetőségének megteremtése, egyúttal a fiatalok balesetmentes közlekedésre való nevelése.
A balesetmentes közlekedésre való nevelés a megmérettetés egyik fő célja.
Szekszárdon, 2016. március 30-án tartotta a Tolna Megyei Baleset-megelőzési Bizottság a Tolna megyei Középiskolások Közlekedésbiztonsági Kupáját.
A verseny célja a KRESZ-t már jól ismerő diákok részére egy magasabb szintű megmérettetés lehetőségének megteremtése, egyúttal a fiatalok balesetmentes közlekedésre való nevelése.
A szervezők fontosnak tartották, hogy a versenyzők életkori sajátosságaira figyelemmel olyan ismeretanyagot adjanak át a feladatok által, amely hasznukra lehet a helyes közlekedési magatartás kialakításában.
A fiatalok 3 kategóriában mérték össze tudásukat: kerékpár, segédmotorkerékpár, és személygépkocsi.
A verseny eredménye:
Kerékpár kategória:
1. Keresztes Péter István: Paks, Energetikai Szakközépiskola és Kollégium
2. Gyalogh Olivér: Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium
3. Sipos Tamás: Dombóvár, Illyés Gyula Gimnázium
Segédmotorkerékpár kategória:
1. Reining Tibor: Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium
2. Brückner Zoltán: Bonyhád, Perczel Mór Szakközépiskolai Tagintézmény3. Klósz Krisztián: Bonyhád, Perczel Mór Szakközépiskolai Tagintézmény
Személygépkocsi kategória:
1. Brozsek Dániel: Paks, Energetikai Szakközépiskola és Kollégium
2. Kriezl Bálint: Bonyhád, Perczel Mór Szakközépiskolai Tagintézmény
3. Kuti Dávid János: Dombóvár, Apáczai Csere János Szakközépiskola és Kollégium
Az első helyezettek részt vehetnek 2016. április 12-14 között az országos megmérettetésen Debrecenben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 03. 08:06, szombat | Helyi
A Tisza EP képviselői nem vettek részt Ukrajna gyorsított csatlakozásáról szóló szavazáson
Magyar Péter: a Tisza EP-képviselői nem szavazták meg Ukrajna gyorsított uniós csatlakozását.
2025. Május 01. 08:00, csütörtök | Helyi
Elismerte tettét a várongi sírrongáló
A dombóvári rendőrök gyanúsítottként hallgattak ki egy 24 éves férfit, aki a várongi temetőben több síremléket is megrongált.
2025. Április 30. 08:14, szerda | Helyi
Netbankos csalásokra figyelmeztet a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság
A napokban két sértett tett feljelentést a Dombóvári Rendőrkapitányságon, mert ismeretlenek több millió forinttal rövidítették meg őket internetes bankolást követően.
2025. Április 29. 13:43, kedd | Helyi
Horváth János az Év Tolna vármegyei polgárőre
A Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság 2025. évi Rendőrség Napja alkalmából szervezett ünnepi állománygyűlésén Horváth János, a Dombóvári Polgárőr Egyesület tagja vehette át az Év Tolna vármegyei polgárőre kitüntetést.