Hírek
2020. Január 30. 10:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Két település tart időközi választást vasárnap
Két Borsod-Abaúj-Zemplén megyei településen tartanak időközi önkormányzati választást vasárnap: Hejőszalontán és Hidvégardón is polgármestert választanak.
Hejőszalontán azért kell időközi választást tartani, mert a tavaly októberi önkormányzati voksoláson szavazategyenlőség alakult ki Anderkó József korábbi polgármester, valamint egyik kihívója, Szabó Gergely között. Most mindketten újra indulnak, rajtuk kívül Nótár Tibor pályázik a polgármesteri tisztségre. Mindhárman függetlenként indulnak és ők voltak a tavaly őszi önkormányzati választás polgármesterjelöltjei is. A névjegyzékben 590-en vannak.
Hidvégardón szintén azért lesz időközi választás, mert ősszel szavazategyenlőség alakult ki az első helyen végzett két jelölt között. A polgármesteri posztért most egyetlen, független jelölt, Tirpák László indul, miután a másik jelölt, Matusz János Tamás visszalépett. Tavaly mindketten 117-117 voksot kaptak. A választási névjegyzékben 468 hidvégardói lakos szerepel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld
NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan
Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan
2026. Február 09. 07:18, hétfő | Belföld
Változékony, az átlagosnál melegebb idő várható a jövő héten is
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

