Városlista
2026. július 31, péntek - Oszkár

Hírek

2012. Február 10. 13:34, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Kétezer embert küldenek el Malévtól

Kétezer embert küldenek el Malévtól

A 2600 munkavállalóból 2080-at küldenek el a Malév csoporttól, csoportos létszámleépítés során – közölte pénteken Róna Márta, a légitársaság szóvivője. Elküldik a leányvállalatok dolgozóinak harmadát is.

A Malév így dolgozóinak túlnyomó többségét kirúgja a csődhelyzetre hivatkozva: saját 1100 alkalmazottjukon kívül a földi kiszolgálást végző Malév Ground Handlingtől 450 alkalmazottat, a karbantartó ACE-től pedig 230-at küldenek el, de elbocsátják a Trenkwaldertől kölcsönzött 300 dolgozót is – közölte a hirado.hu.

Eközben még mindig nem tudni, milyen jellegű kártérítést kapnak a Malévnél jegyet vásárló ügyfelek: közel 600 ezer károsultról van szó, akiknek csak mintegy 16 százalékán segíthet a kétmilliárdos állami térítés.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld

Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást

Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.

2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld

Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll

A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak

Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala

Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi