Városlista
2025. május 3, szombat - Tímea

Hírek

2018. Január 02. 08:25, kedd | Belföld

Kilenc hosszúhétvége lesz az évben

Kilenc hosszúhétvége lesz az évben

Szerencsésen alakulnak az ünnepek 2018-ban. Összesen kilenc hosszúhétvége lesz idén, ebből hat négynapos pihenőt jelent majd, karácsonykor pedig ötnapos hétvége vár ránk. Cserébe azonban hat szombaton dolgozni kell majd.

Míg tavaly hat, addig idén összesen kilenc hosszú hétvégére lehet majd pihenést tervezni.

Március 15. például csütörtökre esik, ekkor 14. után legközelebb 19-én kell majd dolgoznunk. Szintén négynapos lesz a húsvéti hétvége. Akkor március 29. és április 2. között nem kell majd dolgozni. Május elseje keddre esik, akkor is négy szabadnapot kapunk.

A másik tavaszi egyházi ünnepünk a pünkösd három napos lesz. Május 21-én, hétfőn nyúlik meg egy nappal a hétvége. Augusztus 20.hétfőre esik, így az államalapítás ünnepén is három nappal számolhatunk.

Kedden lesz október 23., vagyis akkor négynapos lesz a hosszú hétvége. November elseje pedig csütörtöre esik, így október 19. és november 5. között, a 16 nap alatt, mindössze 6 napon fogunk dolgozni.

Szenteste hétfőn lesz, így karácsonykor, december 22. és 26., szerda között ötnapos hétvégét élvezhetünk majd. Ezt két munkanap nap után újabb négy pihenőnap követi.

Tehát december 29-étől január 1-jéig nem kell majd dolgozni. Az óév búcsúztatására és az újév köszöntésére négy nap jut.

A hosszú hétvégék miatt összesen hat szombaton, március 10-án, április 21-én, október 13-án, november 10-én, december elsején és 15-én kell majd dolgozni.

forrás: M1 Híradó

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.

2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság

Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját