Hírek
2018. December 14. 11:10, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kilencszáz kiló potencianövelőt és vágykeltőt foglaltak le
Mintegy 900 kilogramm potencianövelőt, vágykeltő tablettát, valamint tömegnövelő hormon készítmény foglaltak le a NAV pénzügyőrei a Liszt Ferenc repülőtéren
- tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal vám- és jövedéki szóvivője pénteken az MTI-t. A készítmények, a gyanú szerint illegálisan érkeztek egy magyarországi vállalkozáshoz Szingapúrból, ezért a NAV feljelentést tett a rendőrségen - közölte Leopold Róbert.
Az áru címzettje úgy nyilatkozott, hogy a Magyarországon keresztül érkező szállítmányt nem Magyarországon szerette volna értékesíteni, hanem azt Bosznia-Hercegovinába akarta továbbszállítani - tette hozzá.
A közlemény szerint, a NAV munkatársai megkeresték a tabletták importját és forgalmazását engedélyező Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézetet (OGYÉI), ahol megállapították, hogy az importőr nem rendelkezik a potencia- és tömegnövelők beszerzésére, behozatalára vonatkozó gyógyszerhatósági engedéllyel.
Mivel a gyógyszerek beszerzésével, behozatalával, megrendelőhöz való eljuttatásával kapcsolatos valamennyi tevékenység kizárólag csak gyógyszer-nagykereskedelmi engedély birtokában végezhető, ezért a pénzügyőrök engedély nélküli nemzetközi kereskedelmi tevékenység megalapozott gyanúja miatt tettek büntető feljelentést - ismertette a referens.
A potencia- és tömegnövelő gyógyszerek illegális nemzetközi kereskedelme akár három évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető - tartalmazza a közlemény.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld
Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása
Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.
2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld
Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot
2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.
2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk

