Hírek
2012. Május 01. 07:07, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Kitüntetést kapott Frühling János
Frühling János magyar származású belgiumi orvos-akadémikus munkásságát méltatta hétfői számában a La Libre Belgique című brüsszeli napilap abból az alkalomból...
Hogy a 75 éves professzor a hét végén szakmai tevékenységének elismeréseként átvette Fabiola királynétól a belga orvosi akadémia kitüntetését.
A lap emlékeztet arra, hogy Frühling János, „az orvosvilág kiemelkedő alakja” az 1956-os forradalmat követően menekült Nyugatra, és – miután Rockefeller-ösztöndíjasként elvégezte az orvostudományi egyetemet – 1968-ban kapta meg a belga állampolgárságot. Az egyik ünnepi beszédből a La Libre Belgique kiemelte: a professzor által bejárt út a szabadság utáni vágy és a sikeres integráció tökéletes példája.
Emlékeztetett a lap arra, hogy hasábjain Frühling János (aki a Magyar Tudományos Akadémia külső tagja is) többször kommentálta a rendszerváltás utáni magyarországi politikai fejleményeket is.
Az orvostudomány nukleáris medicinával foglalkozó ágára szakosodott Frühling János hosszú időn át az Institut Bordet brüsszeli onkológiai intézet igazgatója volt, 2005-től tavalyig pedig az akadémia örökös főtitkára.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app
Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Június 13. 14:00, szombat | Belföld
Németh Zsolt bírálta a Fidesz EU ellenes politikáját
Németh Zsolt: a Fidesz-kormány \"túltolta\" az Európa-ellenes politikát, a pártnak vissza kell térnie a polgári irányhoz.
2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld
Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula
Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld
Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok
Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.

