Hírek
2025. Március 25. 12:00, kedd | Helyi
Kiválasztották a legjobb Dombóvár környéki borokat és pálinkákat
40. borversenyét és 2. pálinka versenyét szervezte meg az Éles Simon Kertbarát Egyesület.
Ezúttal Szabó Zoltán a Borbíráló Bizottság elnöke értékelte az elmúlt évet a borkészítés szempontjából és a leadott borminták alapján. Véleménye szerint megosztó volt a 2024-es esztendő, hiszen három héttel előbb virágzott a szőlő és a szüret időpontjának megválasztása is meghatározó volt.
Páldi Ede az egyesület elnöke elmondta, összesen 86 borminta és 82 db pálinka minta érkezett a versenyre. A korábbi évek hagyománya szerint bronz, ezüst és arany minősítéssel értékelt a zsűri, és minden benevezett borhoz és pálinkához véleményt is fogalmazott, ezzel is segítve a termelők munkáját.
Az év fehér bora címet Kovács Károly nyerte el hárslevelű borával, az év rozé bora díjat Bazsonyi Vince Turán fajta szőlőjéből készített nedűjével kapta és az év vörös bora kategóriában Visnyei Tibor kékfrankos borával érdemelte ki az elismerést.
A legjobb pálinka díj tulajdonosa Ágota Zoltán lett fekete ribizli törkölypálinkájával. A Pálinkaminősítő Bizottság munkáját Schmieder Tamás vezette.
A legjobbaknak Pintér Szilárd polgármester adta át a megérdemelt kupákat, az elismeréshez már hagyományosan minden évben az önkormányzat ajánlja fel a díjakat.
Az eredményhirdetés után a program kóstolással és baráti beszélgetéssel folytatódott. A jó hangulatról Kiss András és Molnár Gyuláné gondoskodott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 17:44, péntek | Helyi
Nyomravezetői díjat tűztek ki a rendőrt gázoló gyanúsított elfogásáért
A Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője 500.000 forint nyomravezetői díjat ajánlott fel annak, aki érdemi információval szolgál Horváth Attila felkutatása érdekében.
2026. Július 10. 07:52, péntek | Helyi
Gázolás történt Kaposszekcsőn, keresi a rendőrség Horváth Attilát
A férfi összefüggésbe hozható egy gyalogos elgázolásával. A rendőrök jelenleg is nagy erőkkel keresik. Balesetről érkezett bejelentés 2026. július 9-én 22 óra 45 perckor Kaposszekcsőről.
2026. Július 09. 09:25, csütörtök | Helyi
Bűn- és baleset-megelőzési előadásokkal készültek a rendőrök a gyerekeknek
A Dombóvári Rendőrkapitányság munkatársai július elején Gyulajon tartottak bűn- és baleset-megelőzési előadásokat, majd a kapitányság épületében fogadták a nyári tábor résztvevőit.
2026. Július 08. 09:28, szerda | Helyi
Rangos elismerést kapott Dombóvár az Országos Polgárőr Napon
Az Országos Polgárőr Szövetség július 4-én, Kalocsán rendezte meg az idei Országos Polgárőr Napot, ahol számos kitüntetést is átadtak.

