Városlista
2026. június 19, péntek - Gyárfás

Hírek

2017. December 11. 07:21, hétfő | Külföld
Forrás: Kertész Róbert, az MTI tudósítója jelenti:

Komoly fennakadásokat okoz a havazás Nagy-Britanniában

Komoly fennakadásokat okoz a havazás Nagy-Britanniában

Jelentős fennakadásokat okozott vasárnap az idei tél első komolyabb havazása Nagy-Britanniában. Több repülőtér forgalma vasárnap estére csaknem teljesen leállt, a törlések budapesti járatot is érintettek.

A havazás folyamatosan terjedt a nap folyamán Skócia felől a déli-délkeleti országrészek felé, és estére Wales, illetve Anglia számos körzetét 30 centiméteres hótakaró borította be.

A téli időjárás a Londont kiszolgáló öt nemzetközi repülőtéren okozta a legnagyobb felfordulást. A legtöbb járatot a Londontól északra fekvő Luton repülőterén kellett törölni. Törölték a Wizz Air légitársaság Lutonról Budapestre induló vasárnap esti utolsó járatát is.

A lutoni repülőtér vasárnap esti tájékoztatása szerint a térségben hétfőre is havazás várható, ezért a repülőtéri hatóságok azt kérték, hogy az utasok hétfőn is ellenőrizzék, hogy járatuk elindul-e.

A havazás a másik négy londoni repülőtér, a Heathrow, a Gatwick, a Stansted és a City forgalmában is jelentős fennakadásokat okozott.

Vasárnap este Anglia középső és délnyugati térségeiben, illetve Walesben 27 ezer lakásban nem volt áramszolgáltatás, mivel a hó- és jégteher súlya alatt kidőlő fák légvezetékeket szaggattak le.

Anglia számos körzetében a helyi tanácsok hétfőre tanítási szünetet hirdettek.

A meteorológiai szolgálat hétfő reggelre az északi és a középső térségekre a mínusz 10-14 fokos fagyok és az utak eljegesedésének veszélye miatt adott ki figyelmeztetéseket. A rendőrség kérte az autósokat, hogy csak a legszükségesebb esetben induljanak útnak.

Fotó: illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 19. 11:00, péntek | Külföld

Ukrajnai háború – Az eddigi legnagyobb dróncsapás érte Moszkvát

Három nap alatt másodszor érte ukrán dróntámadás a Moszkvai Olajfeldolgozó Gyárat (MNPZ), de a keddivel ellentétben csütörtökön már több pilóta nélküli repülőszerkezet is eltalálta a létesítményt.

2026. Június 19. 09:00, péntek | Külföld

Ne várjunk őszig a kéményellenőrzéssel!

2026. Június 17. 14:00, szerda | Külföld

Szerbia és a Mol aláírta a NIS irányításáról szóló részvényesi megállapodást

Aláírták a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) irányításáról szóló részvényesi megállapodást a szerb kormány és a Mol képviselői - közölte a szerbiai közszolgálati televízió (RTS) kedden.

2026. Június 16. 11:00, kedd | Külföld

Kallas: az amerikai-iráni megállapodás első lépés a Hormuzi-szoros megnyitása felé

Az Európai Unió üdvözli az Egyesült Államok és Irán között bejelentett megállapodást, amely első lépést jelenthet a Hormuzi-szoros megnyitása és a közel-keleti konfliktus lezárása felé