Városlista
2026. július 7, kedd - Appolónia

Hírek

2023. December 20. 08:07, szerda | Helyi

Könyvbemutató Göllében

Könyvbemutató Göllében

A Csonka Sándor Képtárban tartották meg 2023. december 14-én Vitéz Kozáry Ferenc „Lopott lovon” című könyvnek bemutatóját.

Elsőként Banda Zoltán alpolgármester köszöntötte a megjelent körmendi, göllei, fonói, lápafői vendégeket, hagyományőrző huszárokat, a család tagjait dr. Kozáry Miklóst, illetve Gábort és a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület elnökségének tagjait.

Majd Bodó Imre helytörténész méltatta Vitéz Kozáry Ferenc életútját. Elmondta többek között, hogy Kozáry Feri bácsi az ötödik göllei kötődésű író, akinek írásai nemcsak a háborúról, de hazaszeretetről és a vadászatról is szólnak hozzánk.

Farkas Csaba a körmendi Szülőföld Kiadó igazgatója és Kertész Sándor szerkesztő mutatták be a kötetet, illetve legújabb somogyi vonatkozású munkáikat.

Szívek Éva Judit egyesületi titkár a szerző „Vadéi betyárok” c. elbeszélését olvasta fel. Harsányiné Babocsai Gabriella elnökségi tag pedig a szerző „Mi a haza” és „Miatyánk” című írásait ismertette meg a résztvevőkkel.

A program kötetlen beszélgetéssel, könyvek vársárlásával és azok dedikálásával zárult.

Fekete István Kulturális Egyesület

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 06. 15:00, hétfő | Helyi

Fűnyírást és kerti munkákat vállalnak Dombóvár környékén

Fűnyírás, fűkaszálás és egyéb kerti munkák gyorsan, precízen és megbízhatóan elérhetők, legyen szó családi házról, nyaralóról vagy nagyobb zöldterületről.

2026. Július 06. 10:31, hétfő | Helyi

A dombóvári rendőrök a lakosság segítségét kérik a fiú eltűnése miatt

A Dombóvári Rendőrkapitányságon a 17030 / 157 / 158-5 / 2026. körözési számon eljárást folytatnak fk. Orsós László eltűnése kapcsán

2026. Július 03. 16:02, péntek | Helyi

Egy helyen minden, ami felújítás

Akár egy kisebb felújítást, akár egy nagyobb építési munkát tervez, érdemes tapasztalt szakemberre bízni a kivitelezést.

2026. Július 02. 14:47, csütörtök | Helyi

Energiatárolókat telepítettek 5 településen, köztük Dombóváron is

Országszerte 5 helyszínen telepítettek energiatárolókat összesen csaknem 4,4 milliárd forint értékben az Energiabörze cégcsoport tagvállalatai