Hírek
2012. Március 12. 14:03, hétfő |
Belföld
Forrás: STOP / MTI
Lassan nem lesz tűzoltóság sem

Az idén tovább működhet a tiszaföldvári székhelyű önkormányzati tűzoltóság.
Miután a város önkormányzata a költségvetési tartalékából pótolni tudta az állami támogatás csökkenése miatt hiányzó pénz nagy részét - közölte Hegedűs István, Tiszaföldvár független polgármestere.
Az elöljáró hozzátette: a tűzoltóság a korábbi években gond nélkül működött, annak költségeit az állami normatíva és az önkormányzati hozzájárulások fedezték. Az idei évtől azonban a központi támogatást egy másféle szorzóval számolják, aminek a következményeként a támogatás kereken 10 millió forinttal csökkent.
A működtetéshez hiányzó anyagiak előteremtését nagyban nehezítette, hogy Martfű kilépett a tűzoltóság fenntartásához hozzájáruló települések közül. Lépését azzal indokolta, hogy a műszaki mentés és a tűzoltás állami feladat, ráadásul az önként vállalt feladat ellátásához az alapító önkormányzatok közül több évek óta nem adott pénzt.
Hegedűs István tájékoztatása a tavalyinál 10 millió forinttal kevesebb összeget két tűzoltó elbocsátásával és a dologi kiadások csökkentésével sikerült lefaragni 6 millió forintra.
Mint hozzátette, ezt a pénzt próbálták meg az alapítóktól összeszedni, de ez nem sok sikerrel járt, mert a szűkös költségvetésű Cibakháza, Kengyel és Rákócziújfalu csak minimális összeget tudott felajánlani. Ezért a pénz döntő hányadát úgy biztosították, hogy a tiszaföldvári képviselő-testület az általános pénzügyi alapja terhére a már odaítélt támogatási összegen felül további 5 millió forintot szavazott meg a tűzoltók munkájához.
Amíg a tiszaföldvári tűzoltóság működik, addig Martfűre is innen fognak elsőként kivonulni a szakemberek egy esetleges tűzesethez, az önkormányzat kilépésétől függetlenül - mondta a polgármester.
MTI / STOP
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta