Hírek
2019. Szeptember 06. 10:45, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Leminősítették egyes fokozatúra a Dorian hurrikánt
Az amerikai meteorológiai szolgálat egyes fokozatúra minősítette le pénteken a Dorian hurrikánt, amely jelenleg az egyesült államokbeli Észak-Karolina állam partjainál jár.
Az Országos Hurrikánközpont (NHC) jelentése szerint a trópusi viharban a szél sebessége elérte az óránkénti 150 kilométert. Központi része, a magja, Észak-Karolina partvidéke felett tartózkodik, haladtában fokozatosan gyengül.
A hatóságok amellett, hogy a lakosságot felszólították, vonuljon biztonságos helyre, a hadihajókat arra utasították, a tengeren kerüljék ki a vihart. A harci repülőgépeket pedig az ország belső területeire vezényelték. Több mint hétszáz, csütörtökre-péntekre tervezett polgári repülőgépjáratot töröltek.
A vihar előzőleg Dél-Karolinában tombolt, ahol özönvízszerű esőzésekkel okozott árvizet. Több mint 250 ezer háztartásban szünetelt az áram.
Charleston történelmi városmagjának útjait elárasztotta, több mint 150 fát és villanyoszlopot kifordított a talajból. Dél-Karolinától Delaware államig terjedően állatokat menekítettek ki a partvidékről légi úton.
Eddig négy, a viharral összefüggő halálesetről érkezett jelentés. Hárman Floridában haltak meg a viharra készülődés vagy az evakuálás közben, egy 85 éves férfi pedig Észak-Karolinában éppen a házát deszkázta be, amikor lezuhant a létráról és szörnyethalt.
A Bahamákon - ahol a hét elején óránkénti 295 kilométeres széllel pusztított a hurrikán - közben harmincra nőtt a Dorian halálos áldozatainak száma - közölte a CNN amerikai hírtévének adott interjújában Hubert Minnis, a szigetország miniszterelnöke. Több generációra hatással lévő katasztrófáról beszélt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.
2026. Január 21. 07:16, szerda | Külföld
Többen megsérültek egy újabb spanyolországi vonatbalesetben
Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben - közölte a katalán rendőrség.
2026. Január 20. 07:12, kedd | Külföld
Francia uniós biztos: az EU-nak megvannak az eszközei az új amerikai vámok elkerülésére
Az EU rendelkezik azokkal az eszközökkel, amelyekkel elrettentheti Donald Trump amerikai elnököt attól, hogy új vámokat vessen ki azokra az országokra, amelyek ellenzik Grönland amerikai annektálását
2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében
Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.

