Hírek
2020. Január 11. 05:01, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Letartóztatták a nagyanyja megölésével és elásásával gyanúsított férfit
Letartóztatta a bíróság a nagyanyja megölésével és elásásával gyanúsított bajai férfit - közölte a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség pénteken az MTI-vel.
Azt írták, a megalapozott gyanú szerint a 25 éves férfi szerdán a bajai családi házában bántalmazta, többször ököllel arcon ütötte a 79 éves nagyanyját, aki emiatt elhunyt. Ezután a férfi a sértett holttestét a ház pincéjébe vonszolta és ott elásta.
A rendőrség a férfit - aki kihallgatásán beismerte a tettét - már másnap őrizetbe vette, a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség halált okozó test sértés miatt kérte letartóztatását. Az ügyészi indítvány szerint tartani kell a büntetett előéletű gyanúsított szökésétől, elrejtőzésétől, a bűnismétléstől, valamint attól, hogy tanúk befolyásolásával, megfélemlítésével, valamint tárgyi bizonyítási eszközök megsemmisítésével vagy elrejtésével megnehezítené a bizonyítást.
Közölték: a nyomozási bíró végzését az ügyész és a gyanúsított tudomásul vette.
A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint csütörtökön tett bejelentést egy nő a rendőrségre arról, hogy édesanyja eltűnt. Az esetben felmerült a bűncselekmény gyanúja, és a rendőrök rövid időn belül megtalálták a nő holttestét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld
NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt
2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Nézőpont: enyhén erősödik a Fidesz, nő a tábor aktivitása
A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben - közölte a Nézőpont Intézet a Facebook-oldalán csütörtökön.
2026. Március 20. 06:50, péntek | Belföld
Gulyás Gergely megfontolná, hogy Magyarország katonai segítséget nyújtson, ha Trump kéri
Magyarország megfontolná, hogy eleget tegyen egy Trumptól érkező katonai segítségkérésnek – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy sajtónyilatkozatban.
2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre
Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.

