Városlista
2026. augusztus 1, szombat - Boglárka

Hírek

2011. Augusztus 25. 14:41, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Lezuhant a Progress nevű teherűrhajó

Lezuhant a Progress nevű teherűrhajó

A Nemzetközi Űrállomásra (ISS) indult a pilóta nélküli orosz Progress M-12M nevű teherűrhajó tegnap, a kilövés után azonban nem állt megfelelően pályára, és lezuhant.

Az űrhajó a kazahsztáni Bajkonur Űrközpontból indult el tegnap moszkvai idő szerint 17:00-kor. A szakértők szerint azonban a hajót szállító Szojuz-U rakéta a harmadik és egyben utolsó meghajtási szakaszban túl korán leállt, aminek következtében a hajó nem állt Föld körüli pályára, és lezuhant - írja a BBC.

A központban a kilövés után 320 másodperccel észlelték a hibát, beavatkozni azonban nem tudtak. A tisztviselők jelentése szerint a jármű az orosz Altaj tartományban zuhant le, mintegy 1500 kilométerre északkeletre a kilövési ponttól. A hírek szerint a robbanás akkora volt, hogy 100 kilométeres körzetben még az ablakok is kitörtek, személyi sérülés azonban nem történt.

Egy héten belül már a második orosz űrrakéta hibásodott meg: augusztus 18-án egy Proton rakéta állított rossz pályára egy távközlési műholdat. A helyzet különösen kritikus, hiszen az amerikai űrsiklók nyugdíjazása után a Nemzetközi Űrállomás rá van szorulva az orosz űrhajókra, amelyek azonban az utóbbi idők tanúsága szerint nem túl megbízhatóak.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: űrhajó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 01. 11:00, szombat | Belföld

Megjelent az új tanév rendje a Magyar Közlönyben

2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld

Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak

Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.

2026. Augusztus 01. 08:15, szombat | Belföld

Hőség - Fidesz: a Tisza-kormány nem készült fel az energiakrízisre

2026. Augusztus 01. 07:00, szombat | Belföld

Paks - Magyar Péter: kedden vagy szerdán állítják le a paksi atomerőmű utolsó blokkját

Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni - mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.