Hírek
2021. Augusztus 15. 05:00, vasárnap |
Külföld
Forrás: Szerémy Tamás, az MTI tudósítója jelenti:
Lezuhant egy tűzoltó repülőgép Törökországban
Lezuhant a török légierő egyik, az erdőtüzek oltására kivezényelt repülőgépe szombaton Törökországban.
Hivatalos adatok szerint a fedélzeten tartózkodó nyolc személy életét vesztette. Orosz forrásból is megerősítették, hogy öten közülük orosz állampolgárok voltak, míg hárman törökök.
A katasztrófa körülményeivel kapcsolatban részletek egyelőre nem ismeretesek.
Törökországot immár több mint két hete sújtják az erdőtüzek, legkevesebb 270 helyen lobbantak fel a lángok, szerte az ország területén - derült ki korábban az Anadolu török állami hírügynökség jelentéséből.
Az országot ugyanakkor áradások is sújtják. Szombatra tovább nőtt a Törökország északi részén, a Fekete-tenger partján fekvő Kastamonu, Sinop és Bartin tartományt érintő áradások halálos áldozatainak száma, amely immár negyven a török katasztrófavédelem (AFAD) közlése szerint.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 16:00, hétfő | Külföld
Iráni konfliktus - Az izraeliek elsöprő többsége szerint Irán nyerte meg a háborút
2026. Június 21. 09:00, vasárnap | Külföld
Irán bejelentette a Hormuzi-szoros lezárását
Irán legfelsőbb közös katonai parancsnoksága szombaton bejelentette a Hormuzi-szoros újabb lezárását a hajóforgalom elől - számolt be a Mehr iráni állami hírügynökség.
2026. Június 19. 11:00, péntek | Külföld
Ukrajnai háború – Az eddigi legnagyobb dróncsapás érte Moszkvát
Három nap alatt másodszor érte ukrán dróntámadás a Moszkvai Olajfeldolgozó Gyárat (MNPZ), de a keddivel ellentétben csütörtökön már több pilóta nélküli repülőszerkezet is eltalálta a létesítményt.

