Hírek
2012. Augusztus 18. 15:47, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
LMP: a kormány a végsőkig megnehezíti a fogyatékkal élők helyzetét
Több intézkedésével is a végsőkig megnehezíti a fogyatékkal élők helyzetét a kormány az LMP szerint.
A kabinet csak az utazási kedvezmények májusi "megtépázásával" 15 milliárd forintot vett el a rokkantnyugdíjasoktól, ráadásul jövőre megszüntetik a súlyosan mozgáskorlátozottak közlekedési juttatását is, emellett nem hajtották végre a kötelező közlekedési és épület-akadálymentesítést sem - sorolta kifogásait az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében Szabó Tímea, az Országgyűlés emberi jogi bizottságának LMP-s alelnöke.
Az ellenzéki politikus szerint emellett a mozgáskorlátozottaknak igényelhető lakásátalakítási támogatás átszabásával is csak az OTP Banknak kedvezett a kormány, a pénzintézet pedig sok rászoruló számára "megfizethetetlen költségeket számol fel a támogatás elbírálásáért, ráadásul előre fizetteti meg a díjakat".
A kormány megváltoztatta a gépkocsiszerzési és -átalakítási támogatásokat is: hiába nőtt a támogatási összeg és lettek kedvezőbbek a feltételek, ugyanis a forráskeret radikálisan szűkült, így az 5-6 ezer helyett csak kevesebb mint ezer rászoruló számára érhető el - folytatta Szabó Tímea, hozzátéve, hogy a súlyos fogyatékkal élő embereknek járó fogyatékossági támogatás a 23 ezer forintot sem éri el havonta, így az nem kompenzálja a speciális élethelyzettel járó többletköltségeket.
Az LMP politikusa ezek alapján közölte: pártja mielőbbi lépéseket sürget a fogyatékkal élők támogatási rendszerének megerősítésére. Egyebek mellett azonnal el kell kezdeni az akadálymentesítési felmérést, és be kell fejezni a középületek akadálymentesítését, továbbá növelni kell a fogyatékossági és lakásátalakítási támogatás összegét is - írta a képviselő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.
2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk
2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld
Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt
Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.
2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld
Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését
A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly

