Hírek
2019. Október 09. 07:19, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok
Magyar siker a Guppi Díszhaltenyésztők Európa-bajnokságán
Magyar tenyésztő, Medveczki Krisztián nyerte a Guppi Díszhaltenyésztők Európa-bajnokságának spear tail kategóriáját.
A többi kategóriában lengyel, szlovák, francia és osztrák tenyésztők diadalmaskodtak. Az első Magyarországon rendezett páros EB fordulóra 10 ország 19 egyesületének 56 tenyésztője küldött közel 200 halpárt. A rangos nemzetközi zsűri ezek közül választotta ki a győzteseket. A versennyel egy időben tartott kiállítás ezernyi látogatója gyönyörködhetett a 200 akváriumban úszkáló csillogó, színes díszhalakban.
A nemzetközi zsűri értékelése szerint a bajnokság professzionális szervezése néhány napra Európa guppi fővárosává tette a Pest-megyei Pilis várost, amelynek polgármesterét egyben az Akvaristák Magyarországi Egyesületének tiszteletbeli tagjává választották.
Az első guppi díszhal versenyt 65 évvel ezelőtt szervezték Németországban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld
A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját
2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld
Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné
Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.

