Hírek
2016. Január 10. 07:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Már néhány év alatt súlyosan roncsolja az ereket a dohányzás
Már néhány évnyi dohányzás után is kimutatható a nyaki ütőér falának megvastagodása - mondta Csiba László, a Magyar Neurológiai Társaság elnöke szombaton az M1 aktuális csatorna műsorában.
Az elnök, akit a Szívvel a stroke ellen elnevezésű kampány kapcsán szólaltattak meg, elmondta azt is: azoknál, akik abbahagyják a dohányzást, már egy év után kimutatható a javulás.
Szólt arról is, hogy Magyarországon körülbelül szekszárdnyi ember szenved el stroke-ot, vagyis szélütést minden évben, ezek 10-15 százalékánál a problémát valamilyen szíveredetű betegség okozza.
A szívbetegségek okai között megemlítette a magas testsúlyt és a cukorbetegséget is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 17:24, csütörtök | Belföld
Teljesen le kell állítani a paksi atomerőművet
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése

