Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2019. Október 03. 05:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Már nem sokáig érvényesek a régi ötszázasok

Már nem sokáig érvényesek a régi ötszázasok

Október 31-ig lehet fizetni a 2018 előtt kibocsátott 500 forintos bankjegyekkel - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerdán az MTI-vel.

A kereskedők november 1-jétől nem kötelesek elfogadni a régi ötszázasokat, de a bank- és postafiókokban még 3 évig, a jegybanknál pedig 20 évig díjmentesen beválthatók.

Az MNB szerint az új bankjegyek a februári kibocsátás óta megfelelő ütemben terjedtek el a készpénzforgalomban. Szeptember végére az ötszázasok több mint 60 százaléka már új volt - olvasható a közleményben.

Címkék: ötszáz, bankjegy, forint, pénz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld

Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója

Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.

2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld

Megalakult a Fidesz-frakció

Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.

2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről

Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról: