Hírek
2025. Július 05. 20:27, szombat |
Belföld
Forrás: MTI fotó-pixabay
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.
-a győri és a lajosmizsei vonalon, valamint egy balatoni Bagolyvonat esetében igazít a menetrenden - ismertette a közlekedési társaság az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
Emlékeztettek, hogy a MÁV-csoport több busz, HÉV és vasútvonali járattal is igazodott a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) metróvonalainak június 1-jétől meghosszabbított üzemidejéhez.
A Budapest-Győr-Hegyeshalom vonalon szombattól a hétvégi és ünnepnapi éjszakai közlekedés tovább javul: a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva új vonat indul a Déli pályaudvarról Győrbe 1:25-kor szombaton, vasárnap és ünnepnapokon.
A közlemény szerint :
a Budapest-Lajosmizse vonalon is bővül az éjszakai szolgáltatás: vasárnaptól új vonat indul szombaton, vasárnap és ünnepnapokon a Budapest-Nyugati pályaudvarról 0:30-kor Dabasra.
Hozzátették, az utolsó, Budapest-Nyugatiból 23:30-kor induló, Lajosmizséig közlekedő személyvonat vasárnaptól csütörtökig éjszakánként 35 perccel később, hétfőtől péntekig pedig 0:05-kor indul.
A MÁV-csoport tájékoztatása szerint Székesfehérvár és Balatonfüred felé is igazodnak a metró üzemidejéhez: a Déliből szombat, vasárnap és ünnepnapi közlekedési rend szerinti napokon 1:40-kor induló, Balatonfüredig közlekedő Bagolyvonat a teljes útvonalán 20 perccel korábban közlekedik.
Jelezték, Rákosrendezőn végzett komplex felújítás után, július 28-tól az esztergomi és a veresegyházi vonalakon is bővítik az éjszaki közlekedést.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld
A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját
2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld
Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné
Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.
2025. December 19. 07:27, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az orosz vagyon felhasználását sikerült megakadályozni
A befagyasztott orosz vagyon felhasználása Ukrajna céljaira hadüzenetként értelmezhető, azonnal belerántott volna bennünket egy háborúba, ettől sikerült megóvni magunkat, ez egy nagyszerű siker

