Városlista
2026. január 16, péntek - Gusztáv

Hírek

2012. Április 26. 14:01, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Még egy hétig igényelhető a baromfi állatjóléti támogatás

Még egy hétig igényelhető a baromfi állatjóléti támogatás

Április 30-ig adhatják be a gazdák az első negyedéves baromfi állatjóléti támogatási kérelmeket a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) megyei kirendeltségeihez.

Az intézkedés mintegy 1600 baromfitartásból élő gazdálkodót érint.

A 4 milliárd forintos támogatás növendék csirkére, szabad-tartásos csirkére, gyöngyösre, pecsenyelibára, növendék libára, fiatal libára, pecsenyekacsára és növendék kacsára, átminősített tenyészkakasra, tenyészjércére, házi tyúkra és átminősített előnevelt (növendék) pulykára, valamint levágott baromfifélére is igényelhető.

A nemzeti segítségből azok a baromfitartók részesülhetnek, akik teljesítik az előírtakon túlmutató állatjóléti kötelezettségeket, például az állati fehérjétől mentes takarmányt, a kíméletes állatmozgatást és szállítást, vagy az ivóvizes itatást. Az intézkedés mintegy 1600 baromfitartásból élő gazdálkodót érint.

Az Európai Bizottság által jóváhagyott, és 2013. december 31-ig fenntartható állatjóléti támogatás elősegíti az állattenyésztési ágazat stabilizálását, és hozzájárul a vidéki munkahelyek megőrzéséhez.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 16. 07:08, péntek | Belföld

Takács Péter: a kormány 1160 mentőautót cserélt le az elmúlt években

A kormány 1160 ügyeleti és mentési feladatot ellátó mentőautót cserélt le az elmúlt években

2026. Január 16. 07:07, péntek | Belföld

Vasárnapig enyhül az időjárás, utána ismét hűlni fog a levegő

Enyhül az időjárás, sokfelé azonban ködre, helyenként minimális ónos esőre lehet számítani, vasárnap újra hidegebb lesz - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője csütörtöki közleményében.

2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről

A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható