Városlista
2026. április 22, szerda - Csilla

Hírek

2020. Április 16. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Megdőlt az országos hidegrekord

Megdőlt az országos hidegrekord

Megdőlt az országos hidegrekord szerdára virradóra - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a honlapján.

Azt írták: egy markáns hidegfront mögött keddre körülbelül 15 fokkal hidegebb levegő érkezett az ország fölé, ennek következtében és a kevés felhő miatt erős volt az éjszakai lehűlés. Az országban a legalacsonyabb minimumhőmérsékletet szerda hajnalban a Nógrád megyei Zabaron mérték, ahol mínusz 8,9 fokig csökkent a hőmérséklet. Az eddigi, 2001-es országos rekord is Zabarhoz kapcsolódik, akkor mínusz 7,9 fok volt a településen.

Az előrejelzés szerint a következő napokban melegszik a levegő, ismét 20-25 fok körül alakulnak a maximumok, csak a jövő hét elején várható ismét lehűlés.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök

Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".

2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére

Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.