Hírek
2021. Március 05. 13:09, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megégett holttestet találtak a tűzoltók egy szabadtéri tűz oltása során Pécsen
Megégett holttestet találtak a pécsi tűzoltók egy szabadtéri tűz megfékezésekor csütörtök este - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője pénteken az MTI-vel.
Mukics Dániel a közleményében azt írta, hogy csütörtök este egy szabadtéri tűzhöz riasztották a pécsi tűzoltókat, akik egy körülbelül száz négyzetméteren égő gazos terület oltása közben egy fabódét és mellette egy megégett holttestet találtak.
A szóvivő közlése szerint a tűz keletkezési okát és annak pontos körülményeit tűzvizsgálati eljárás keretében vizsgálja a katasztrófavédelem, ahogy azt is, hogy a bódéról terjedt-e át a tűz a növényzetre, vagy fordítva történt az eset.
Mukics Dániel felhívta a figyelmet arra, hogy a napokban egyre többen kezdték meg a kerti munkákat, emiatt emelkedett a szabadtéri tüzek száma. A kerti zöldhulladékot csak ott szabad elégetni, ahol ezt az önkormányzat rendeletben engedélyezi - fűzte hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
2026. Március 22. 09:39, vasárnap | Belföld
Donald Trump: teljes és feltétel nélküli támogatásomról biztosítom Orbán Viktor újraválasztását
2026. Március 22. 09:35, vasárnap | Belföld
A DÁP felgyorsítja az autó-adásvételt
A Digitális Állampolgárság Program (DÁP) felgyorsítja az autó-adásvételt - mondta Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán szombaton közzétett videójában.
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.

