Városlista
2026. augusztus 8, szombat - László

Hírek

2021. Január 13. 13:49, szerda | Belföld
Forrás: infovárosok/illusztráció: mti

Megjelent a mutáns koronavírus Magyarországon is

Megjelent a mutáns koronavírus Magyarországon is

Kedd estig 86 929-en részesültek védőoltásban Magyarországon, ezzel az orvosok felhasználták az összes rendelkezésre álló vakcinát – jelentette be Müller Cecília országos tisztifőorvos szerdán.

Müller Cecília az operatív törzs sajtótájékoztatóján elmondta, hogy kedden három beteg Covid-mintájában azonosították az NNK Nemzeti Vírusreferencia Laboratórium, a Pécsi Tudományegyetem, valamint az Állatorvostudományi Egyetem Bioinformatikai Központjának munkatársai az „angliai vírusként” ismert vírustörzset, amely december végén jelent meg Dél-Angliában.

Kitért arra is, hogy január 18-án kezdődik az első vakcinával beoltottak második oltása.

Hangsúlyozta: a vakcinagyártók többsége állítja, hogy a forgalomban lévő vakcinák hatékonyak az új, mutáns vírusvariánssal szemben is.

A következő időszakban folyamatosan érkeznek vakcinaszállítmányok Magyarországra.

Folytatódik a tesztelés is

György István államtitkár a tájékoztatón kifejtette, hogy mivel a vakcina csak korlátozott számban áll egyelőre rendelkezésre, ezért fontos a fertőzésveszély megelőzése.

Ezért folytatódik a tömeges tesztelés. Hozzátette, eddig több mint félmillió tesztelést végeztek el országszerte. A most hétvégi ingyenes tesztelésre a gyerekvédelemben dolgozók jelentkezhetnek, közel 47 ezer területi dolgozó számára biztosítják a Covid-tesztelést.

A következő tömeges tesztelésre február 13-ig lehet időpontot foglalni a www.vakcinainfo.gov.hu weboldalon.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 13:00, péntek | Belföld

Olajszállítási szerződést kötött a Janaf és a Mol

A horvát olajvezeték-üzemeltető Janaf és a Mol-csoport megállapodást kötött 2,05 millió tonna nyersolaj szállításáról 2026-ra - közölte a horvát társaság csütörtökön.

2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár

Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.