Hírek
2017. Június 20. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti/MTI Fotó: Füzesi Ferenc
Megkezdődik az M7-es autópálya háromsávossá bővítésének tervezése
Megkezdődhet az M7-es autópálya háromsávossá bővítésének tervezése:
a tervezési feladatokat a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. nyílt közbeszerzésén a 1,981 milliárd forintért az UNITEF-83 Műszaki Tervező és Fejlesztő Zrt. vezette konzorcium nyerte - az erről szóló eredmény a hétfői Közbeszerzési Értesítőben jelent meg. A nyertes konzorcium tagja a RODEN Kft. és az UTIBER Kft.
A nyertes konzorcium feladata az M7-es autópálya Balatonvilágos és Budapest közötti szakaszának 2x3 sávossá bővítése tervezési feladatainak elkészítése, megvalósíthatósági tanulmány készítése, környezeti hatástanulmány és engedélyezési tervdokumentációinak elkészítése, a környezetvédelmi engedély és az építési engedély megszerzése.
A közbeszerzés tartalmazza még az autópálya jobb pályájának háromsávossá szélesítésére vonatkozóan az M0 autóút és 710 sz.főút - leendő M8-as csatlakozás - csomópontok közötti szakaszra és az autópálya bal pályájának háromsávossá szélesítése Székesfehérvár és 710 sz. főút közötti szakaszra vonatkozó tervezését.
A bővítés hossza a jobb pályán megközelítőleg 72 kilométer, a bal pályán megközelítőleg 25 kilométer, mivel az M7-es bal pályája Székesfehérvártól Budapestig már háromsávos.
A szerződést május 24.-én kötötték meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 12. 10:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Kína döntően járulhat hozzá a magyar gazdasági sikerekhez
2026. Február 12. 07:23, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország rendkívül sokat profitál a Kínával folytatott együttműködéséből
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.
2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik
Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson

