Városlista
2026. április 7, kedd - Herman

Hírek

2011. Október 31. 07:21, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Megtagadták a választ - fizettetnek a népszámlálók

Megtagadták a választ - fizettetnek a népszámlálók

Összesen kétszázezer forint büntetést kell fizetnie egy négytagú családnak Örkényben, mert nyolcszori időpont-egyeztetés után sem vett részt a népszámlálásban – olvasható a város honlapján (orkeny.hu).

A Pest megyei település aljegyzője, Szabóné Balázs Mónika a lapnak elmondta, hogy fejenként ötvenezer forint szabálysértési bírságot szabnak ki a családra, mert nyolc időpont-egyeztetés után sem válaszoltak a népszámlálási kérdésekre.

OririentPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani

Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket

A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.

2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld

Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.