Hírek
2015. Október 01. 15:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: Dombóvár Város Önkormányzata, fotó: Google
Megújul a Lehel sor Dombóváron
Még a tél beállta előtt biztonságban tudhatják ingatlanjaikat Dombóváron a Lehel sor lakói
2015. szeptember 30-án, sajtóeseményen írta alá Szabó Loránd polgármester és Topa István ügyvezető a Lehel sor vízelvezető rendszer kiépítéséről szóló szerződést. A beruházás első üteme már tavaly elkészült. Dombóváron az árvíz által legveszélyeztetettebb utca egyik oldalán a műszaki létesítmények elkészültek, most a másik oldalon is megvalósul a fejlesztés.
Az önkormányzat lefolytatta a beszerzési eljárást. Az ajánlatok alapján, a Tamási székhelyű Topa és Társa Építési Kft.-t bízta meg a feladatok elvégzésével. Ők vállalták, hogy határidőre, még a tél beállta előtt elkészül az utca árok és vízelvezető rendszere, így az ott élők biztonságban tudhatják ingatlanjaikat a csapadékos időszak alatt.
Az elkövetkezendő időszakban a Lehel sor nyugati részén átépítik a hidakat illetve átereszeket, és biztosítják a megfelelő lejtését az árokmedreknek.
A harmadik szakasz még vissza van. Egy zsilipet terveznek az utca végére, hogy ne következzen be újra a 2012-es áradás. Ennek az engedélyeztetése már elkezdődött.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 13. 14:00, péntek | Helyi
Apa és fia a dombóvári Fekete István Múzeumot képviselték a FEHOVÁ-n
„Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete.” (Fekete István)
2026. Február 13. 13:02, péntek | Helyi
Az oldalára dőlt egy kamion Mágocs külterületén
Az oldalára dőlt egy terményt szállító kamion csütörtök reggel Mágocs külterületén
2026. Február 13. 00:00, péntek | Helyi
Kiemelten népszerű ajánlatokkal várja a napelemes pályázókat a Z-Solar
A napelemes megoldások specialistája és prémium kivitelezője, a Z-Solar kiegyensúlyozott csomagajánlatokkal is készült az Otthoni Energiatároló Programban pályázóknak és érdeklődőknek. Ismerje meg a lehetőségeket!
2026. Február 11. 17:54, szerda | Helyi
Gölle nem feledi hűséges fiát, Fekete István írót
A 126 évvel ezelőtt született Fekete István íróra emlékeztek meg január 26-án a göllei szülőház előtt.

