Hírek
2020. Május 03. 15:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: MTI, fotó: https://www.freepik.com/free-photo/mother-with-little-child-hme_4184210.h
Megváltozott a társadalmi elvárás az anyákkal szemben
Az utóbbi húsz-harminc évben megváltozott a társadalmi elvárás az anyákkal szemben - mondta Steigervald Krisztián generációkutató az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában.
Kifejtette: korábban a közösségi elvárás csak az volt, hogy a nő egy bizonyos kor után legyen feleség és anya. Mostanra több lett az elvárás.
A kutató rámutatott arra, hogy a "jó anya" szerep nagy kihívás, komoly dilemma elé állítja a nőket. Manapság egyre több magazin is foglalkozik azzal a témával, hogyan lehet valaki tökéletes anya.
Hozzátette: a mostani 30-as, 40-es szülők nagyon maximalisták. Az anyák "nagyon sok súlyt tesznek magukra", vagy társadalmi elvárásból, vagy saját maximalizmusuk miatt. Ez nagyon sok energiát vesz el - hangsúlyozta a kutató, aki szerint emiatt nem csak egy napra, hanem több napra is szükség lenne egy évben, amikor odafigyelnek az anyákra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 16:21, vasárnap | Helyi
Karácsonyi szentmisék és istentiszteletek Dombóváron
Az ünnepek alatt az alábbi időpontokban és helyszíneken tartanak szentmiséket és istentiszteleteket Dombóváron:
2025. December 19. 18:00, péntek | Helyi
Fekete István Emléknapot rendeztek Bakócán
A helyi önkormányzat és a Bakócáért Egyesület az idén is megszervezte az immár hagyományossá vált emléknapot, amelyet Fekete István író és Piller Edith házasságkötésének időpontjához közeli szombaton tartottak meg.
2025. December 19. 09:00, péntek | Helyi
Dombóvár díszpolgára, Fenyvesi Béla december 12-én ünnepelte 70. születésnapját
Ez alkalomból egy nappal később a művelődési ház a családdal együttműködve meglepetés programmal várta az ünnepeltet és az érdeklődő dombóváriakat.
2025. December 18. 19:00, csütörtök | Helyi
A kiváló ifjú sportolókat díjazták Dombóváron
A Sportgála rendezvény keretében ünnepélyesen átadták a Dombóvár Élsportolója elismeréseket.

