Városlista
2025. december 24, szerda - Ádám, Éva

Hírek

2024. Január 06. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Meteorológia: a tizedik legcsapadékosabb volt a december

Meteorológia: a tizedik legcsapadékosabb volt a december

Múlt év decembere a tizedik legcsapadékosabb volt 1901 óta, az év utolsó hónapjában országos átlagban 83,9 milliméter eső esett - írta a HungaroMet Nonprofit Zrt. az elmúlt hónapról készített összegzésében.

A HungaroMet oldalán közölt elemzés szerint a tavalyi év decemberének középhőmérséklete országos átlagban 2,7 Celsius-fok volt, ami 2,2 fokkal haladja meg az 1991-2020-as évek átlagát.

A hónap első harmada még a szokásosnál is hidegebb volt, majd december második fele rendkívül enyhe időt hozott, és összességében nagyon enyhe decemberen vagyunk túl. Az ország déli felén általában meghaladta a 3 fokot, helyenként a 4 fokot is elérte a középhőmérséklet, míg fagypont közeli havi átlagérték csak az Északi-középhegység térségében fordult elő - írták.

Hozzátették: a kilencedik legcsapadékosabb november után a csapadékos időjárás decemberben is folytatódott, és a decemberi csapadék országos átlagban az eddig beérkezett adatok alapján 83,9 milliméter volt, ami a 45,6 milliméteres átlagot 84 százalékkal haladja meg, és ezzel a tizedik legcsapadékosabb december lett országosan 1901 óta.

A legtöbb - 150 milliméter körüli - havi csapadékot a Dunántúli-középhegység térségében, a legkevesebbet - 50 milliméter alatt - a Bükktől északra mérték.

Az elemzésben arról is írtak, hogy 2023 utolsó két hónapjában országosan az előzetes adatok alapján 190,9 milliméter csapadék esett, ami a harmadik legnagyobb érték a 20. század eleje óta, csak 1965-ben (196,1 milliméter) és 1952-ben (207,1 milliméter) volt ennél több a november-decemberi kéthavi csapadékmennyiség Magyarországon.

Címkék: időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld

NGM: februárban egyszerre nagyobb összeget kapnak a nyugdíjasok

Amit vállaltunk, teljesítjük: 2026-ban is megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, februárban érkezik a 13. havi nyugdíj és a 14. havi nyugdíj első heti részlete - közölte hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)

2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld

NGM: idén is előrehozottan, karácsony előtt érkeznek a családtámogatási ellátások

A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a családok egyre több pénzből tudjanak gazdálkodni, hogy a karácsony az ünnep meghittségéről és valódi értékeiről szóljon.

2025. December 23. 08:55, kedd | Belföld

Fuvarozók tüntettek a tervezett útdíjemelés ellen Budapesten és környékén

Fuvarozók tüntetettek a tervezett útdíjemelés ellen hétfőn Budapesten és környékén, ez a rendőrség folyamatos tájékoztatása szerint időszakosan több helyen okozott torlódást, lassulást.

2025. December 23. 08:54, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Háborúmentes karácsonyunk lesz

Egy háborúmentes karácsonyunk lesz, de a háborús veszély nem múlt el - figyelmeztetett Orbán Viktor miniszterelnök a TV2 Tények című műsorának különkiadásában hétfőn este.